Z našeho penzionu můžete vyrazit například na průzkum Přírodní rezervace Kamenná trouba! Nachází se přímo u penzionu Chalupa Blatov, jižně od Lipnice nad Sázavou. Rezervace má výměru 63 ha, důvodem ochrany jsou vodní, lesní  a luční biotopy při meandrujícím Pstružném potoce, v severní  části rezervace je rybník Kamenná trouba.  

 

V  místech Pstružného potoka naši předkové kosili seno ručně a z mokrých luk bylo vynášeno k dosušení na sušší místa. Nejvýznamnějšími porosty jsou luční rašeliniště, nivní a ostřicové louky.  Z chráněných rostlin se vyskytuje bazanovec kytkokvětý, ostřice blešní, prstnatec májový, vachta trojlistá, vrba plazivá
a všivec bahenní.
Z chráněných živočišných druhů stojí za zmínku ještěrka živorodá, zmije obecná a zejména bekasína otavní.

Novinky

Svatba ve venkovském stylu

Pokud sníte o svatebním obřadu na nevšedním místě na samotě ve venkovském stylu se slavnostním obědem anebo rautem, obraťte se na nás. Svatební den pro Vás nachystáme pokud využijete naše ubytovací kapacity.


 
Firemní a skupinové pobyty, rodinné oslavy

Máte zájem o pobyt pro 12 až 18 osob jen pro Vaší skupinu ? Právě pro Vás je určená tato informace.


 
Ukončení sezóny

Penzion je nyní uzavřený, o termínu zahájení nové sezóny 2018 Vás budeme informovat na tomto místě.


 
Dárkový poukaz

Lámete si hlavu nad praktickým dárkem pro rodiče, partnery, přátele či kamarády ? Darujte náš poukaz na pobyt, máte po starostech a nic nezkazíte. Poukazy posíláme elektronicky a sami si můžete poukaz vyplnit věnování dle Vašich představ.


 
Kam na výlet?

Z našeho penzionu můžete vyrazit například na průzkum Přírodní rezervace Kamenná trouba!


 
Kamerunské kozy a ovce potěší nejen Vaše děti.

Kamerunské ovce u našeho penzionu včetně nově narozeného mláděte.