Z našeho penzionu můžete vyrazit například na průzkum Přírodní rezervace Kamenná trouba! Nachází se přímo u penzionu Chalupa Blatov, jižně od Lipnice nad Sázavou. Rezervace má výměru 63 ha, důvodem ochrany jsou vodní, lesní  a luční biotopy při meandrujícím Pstružném potoce, v severní  části rezervace je rybník Kamenná trouba.  

 

V  místech Pstružného potoka naši předkové kosili seno ručně a z mokrých luk bylo vynášeno k dosušení na sušší místa. Nejvýznamnějšími porosty jsou luční rašeliniště, nivní a ostřicové louky.  Z chráněných rostlin se vyskytuje bazanovec kytkokvětý, ostřice blešní, prstnatec májový, vachta trojlistá, vrba plazivá
a všivec bahenní.
Z chráněných živočišných druhů stojí za zmínku ještěrka živorodá, zmije obecná a zejména bekasína otavní.

Novinky

Svatba ve venkovském stylu

Pokud sníte o svatebním obřadu na nevšedním místě na samotě ve venkovském stylu se slavnostním obědem anebo rautem, obraťte se na nás. Svatební den pro Vás nachystáme pokud využijete naše ubytovací kapacity.


 
Dárkový poukaz

Lámete si hlavu nad praktickým dárkem pro rodiče, partnery, přátele či kamarády ? Darujte náš poukaz na pobyt, máte po starostech a nic nezkazíte. Poukazy posíláme elektronicky a sami si můžete poukaz vyplnit věnování dle Vašich představ.


 
S novou objednávkou na prázdniny privátní wellness zdarma

Při objednávce pobytů o prázdninách nabízíme 2 hodinový privátní wellness jen pro Vás zdarma. Privátní wellness obsahuje 2 hodiny sauny s vířivkou.


 
Firemní a skupinové pobyty, rodinné oslavy

Máte zájem o pobyt pro 12 až 18 osob jen pro Vaší skupinu ? Právě pro Vás je určená tato informace.


 
Ohroženou bekasinu otavní uvidíte u nás

Bekasina bývá nazývána nebeská koza či kozlík.