Víte že bekasina bývá nazývána nebeská koza či kozlík ? Toto pojmenování získala díky typickému zvuku, který vydává při obhajobě svého teritoria a je podobný mečení kozy. Mekavý hlas vzniká tak že při střemhlavém letu samec roztáhne ocasní pera,  než se proudem vzduchu rozezvučí. 

Slyšet ji v přírodě je čím dál tím vzácnější, protože její stavy klesají díky úbytku příhodných biotopů a lovem bekasín ve Francii a Itálii.

Po potravě pátrá tím způsobem, že zapichuje do země svůj dlouhý zobák. Je přitom schopna malou kořist chytit a polknout bez toho, aniž by ji musela vytáhnout ze země.

Vše o bekasíně otavní se dozvíte pod odkazem http://www.prirodavysociny.cz/cs/46/ochrana_hnizdist_bekasiny_otavni

Novinky

Dárkový poukaz

Lámete si hlavu nad praktickým dárkem pro rodiče, partnery, přátele či kamarády ? Darujte náš poukaz na pobyt, máte po starostech a nic nezkazíte. Poukazy posíláme elektronicky a sami si můžete poukaz vyplnit věnování dle Vašich představ.


 
Svatba ve venkovském stylu

Pokud sníte o svatebním obřadu na nevšedním místě na samotě ve venkovském stylu se slavnostním obědem anebo rautem, obraťte se na nás. Svatební den pro Vás nachystáme pokud využijete naše ubytovací kapacity.


 
S novou objednávkou na prázdniny privátní wellness zdarma

Při objednávce pobytů o prázdninách nabízíme 2 hodinový privátní wellness jen pro Vás zdarma. Privátní wellness obsahuje 2 hodiny sauny s vířivkou.


 
Firemní a skupinové pobyty, rodinné oslavy

Máte zájem o pobyt pro 12 až 18 osob jen pro Vaší skupinu ? Právě pro Vás je určená tato informace.


 
Ohroženou bekasinu otavní uvidíte u nás

Bekasina bývá nazývána nebeská koza či kozlík.