Víte že bekasina bývá nazývána nebeská koza či kozlík ? Toto pojmenování získala díky typickému zvuku, který vydává při obhajobě svého teritoria a je podobný mečení kozy. Mekavý hlas vzniká tak že při střemhlavém letu samec roztáhne ocasní pera,  než se proudem vzduchu rozezvučí. 

Slyšet ji v přírodě je čím dál tím vzácnější, protože její stavy klesají díky úbytku příhodných biotopů a lovem bekasín ve Francii a Itálii.

Po potravě pátrá tím způsobem, že zapichuje do země svůj dlouhý zobák. Je přitom schopna malou kořist chytit a polknout bez toho, aniž by ji musela vytáhnout ze země.

Vše o bekasíně otavní se dozvíte pod odkazem http://www.prirodavysociny.cz/cs/46/ochrana_hnizdist_bekasiny_otavni

Novinky

Svatba ve venkovském stylu

Pokud sníte o svatebním obřadu na nevšedním místě na samotě ve venkovském stylu se slavnostním obědem anebo rautem, obraťte se na nás. Svatební den pro Vás nachystáme pokud využijete naše ubytovací kapacity.


 
Dárkový poukaz

Lámete si hlavu nad praktickým dárkem pro rodiče, partnery, přátele či kamarády ? Darujte náš poukaz na pobyt, máte po starostech a nic nezkazíte. Poukazy posíláme elektronicky a sami si můžete poukaz vyplnit věnování dle Vašich představ.


 
Firemní a skupinové pobyty, rodinné oslavy

Máte zájem o pobyt pro 14 až 19 osob jen pro Vaší skupinu ? Právě pro Vás je určená tato informace.


 
Pstružný potok nabízí krásnou podívanou

U pstružného potoka můžete spatřit vydru říční či ledňáčka říčního.